Q & A

Wy pytacie, ja odpowiadam


W lutym miało się ukazać wydawnictwo hip-hopowe, jednak na ostatniej prostej coś się popsuło. Kilka tygodni temu zaczepiłem pewien mega utalentowany hiphopowy kolektyw, ale chłopaki grzecznie odmówili. Może uda się w 2019? To jedno z moich małych marzeń. Tak jak black metal w Trzech Szóstkach. Natomiast co do wydawnictwa około hip-hopowego – nie mam nic przeciwko.

W każdym razie na razie trzeba zadowolić się materiałem od LSO na youtube’owym kanale.

Nie wiem, czy to dobrze, ale raczej nie mam takiego spisu, krążę wszędzie gdzie się da i staram się coś ciekawego wyłuskać. Na pewno moim faworytem jest Tiny Mix Tapes – repertuarowo najbardziej mi odpowiada ze wszystkich serwisów. A najwięcej czasu i tak spędzam na rateyourmusic.com (mam cichą nadzieje, że kiedyś mi się odechce tam wchodzić…).

Sassy Grindcore & Powerviolence Memes.

To jest dosyć ciekawa kwestia. Na sen jest czas, a ja, niestety, potrzebuję minimum ośmiu godzin snu, więc kładę się dosyć wcześnie, nad czym boleję. A ze spotkaniami bywa różnie, jednak rzadko kiedy mogę się ustawić tak z dnia na dzień, chociaż to głównie zasługa pracy na etacie. W każdym razie pisanie i słuchanie sprawia, że poznaje się sporo nowych ludzi. Ergo: tych spotkań nie jest mało.

Zdecydowanie console peasant.

W Polsce country ma przekichane z racji festiwalu w Mrągowie (w ramach ciekawostki dodam, że w Mrągowie mieszkałem dobrych kilka lat, teraz jestem tam raz na jakiś czas) i być może westernów z Johnem Waynem. A country to i Townes Van Zandt, i nashville sound, i Hank Williams, i Marty Robbins.  Już nie wspominając o alternatywnych odnogach, takich jak np. gothic country. W sumie z chęcią przygotowałbym kiedyś przegląd z moimi ulubionymi wydawnictwami z country i okolic.

Dla mnie koncert to w dużej mierze spotkanie towarzyskie, gdzie muzyka może jest i na pierwszym miejscu, ale i cała otoczka jest równie ważna. Dlatego też optuję za koncertami z muzyką, którą już znam. Ten pierwszy odsłuch wolę zarezerwować dla warunków domowych, gdzie mam właściwy spokój. I ogólnie bardziej preferuję taki kontakt z muzyką.


I jeszcze pytania z prywatnej wiadomości:

1. Chłopakom spodobał się na youtube’owy kanał (youtube.com/user/trzyszostki36) i skontaktowali się ze mną.

2. Chciałbym, żeby coś jeszcze było. Niewykluczone, że kiedyś coś od LSO wpadnie.

3. Codziennie czegoś innego. Bardzo szybko się nudzę i wciąż potrzebuję nowych bodźców. Gdybym jednak musiał coś wskazać, to w ostatnich dwunastu miesiącach najczęściej słuchałem Brockhampton, Vince’a Staplesa i Remo Drive.

4. Rozpiska na ten rok:

 

 

One Reply to “Q & A”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.