Przegląd: polskie nagrania #5 (#5/18)

Skala ocen:

💥💥💥💥💥 – fantastyczne

💥💥💥💥 – bardzo dobre

💥💥💥 – niezłe

💥💥 – przeciętne

💥 – słabizna

(wszystkie wpisy zostały wcześniej opublikowane na twitter.com/3szostki)


Patryk GrymuzaNord

Lekko zaszumiona, lekko filmowa space ambientowa wyprawa. Plastyczne i ekspresyjne granie, z małą przestrzenią na własne przemyślenia. Jest miło, a chciałoby się więcej.

💥💥💥


37poTALIE. 

Full przebojowy pop-trap, o dziwo lirycznie dosyć stonowany. Może tak brzmi konsensus pomiędzy LSO i Taconafide? Nie wiem skąd się wzięli ci kolesie, pewnie będą wiecznie w podziemiu, ale w tym momencie dla mnie są gwiazdami.

💥💥💥💥


Nagłośnienie Zły Obywatel (905496 Records DK)

Leniwie sunący hh zawiązujący deal pomiędzy oldschoolem a trapem. Niektóre partie wokalne przywodzą mi na myśl Afro Kolektyw, ale prawdę mówiąc to jednak inna bajka. Ogromny potencjał, jeszcze nie w pełni wykorzystany.

💥💥💥


MIKROBI.TAFRONAUTS (Audio Cave)

Czy tak brzmiałoby Lonker See, gdyby wyruszyło w trasę po Afryce i wprowadziło do brzmienia garść elektronicznej ornamentyki? Myślę, że tak.

💥💥💥 1/2


ŻabsonTrapollo [EP]

Denne teksty, mało interesujący wokal Żabsona, całkiem efektowne, przebojowe, nieoczywiste bity. W sumie pozytywne zaskoczenie.

💥💥 1/2


PrądLot (Music is the Weapon)

Chaotyczny post-punk przecięty na pół przez noise rock. Właściwie cały materiał oparty jest na klimacie, mało tutaj kompozycyjnych rarytasów + nie kupuję do końca tak niechlujnego wokalu. Z tej mąki będzie chleb, choć jeszcze nie teraz.

💥💥 1/2


PensjonatCałość nie radość [EP]

Gdzieś na polskim uboczu sprawnie działa Pensjonat – noisegaze o britpopowej wrażliwości. Najlepszym aspektem “Całość nie radość” jest przesympatyczne zakłopotanie w każdym melodyjniejszym fragmencie, wzmagające poczucie fajnej nieoczywistości.

💥💥💥 1/2


Cherny Milicja EP

Podkłady – coldwave & new romantic. Nawijka – klimaty Niwea i enjoy life. Stężenie przesadnie ekstrawaganckich rozwiązań czasami przekracza granice dobrego smaku, ale trudno przejść obojętnie obok tak wpadających w ucho bitów. Liczę, że w przyszłości i narracyjnie będzie ciekawiej.

💥💥 1/2


Wilhelm BrasLiving Truthfully Under Imaginary Circumstances (ATTITUDES)

Poturbowany idm z lekką nutką dekadencji. Bras zgrzytliwe i skrzekliwe partie chytrze transferuje do parkietowego światka. Więcej niż udany materiał.

💥💥💥 1/2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.