GIG: Stara Rzeka i Grupa Etyka Kurpina w Jasnej 1 (30.11.17)

Wydarzenie na facebooku: [LINK]

Organizatorzy: Jasna 1

Jasna 1, Warszawa
30.11.17 (czwartek)

start: 20:00

Stara Rzeka – taką nazwę przybrał dla swojego solowego projektu multiinstrumentalista i jeden z najważniejszych polskich eksperymentatorów – Kuba Ziołek. Odwołując się w ten sposób do małej, pięknej wsi w samym sercu potężnych, budzących grozę, nienaruszonych przez człowieka lasów, tajemniczych rytuałów i mrożących krew w żyłach lokalnych legend. Twórca stworzył nawet nowy termin określający jego muzykę: “brutalizm magiczny”.

Muzyk wydał dwa studyjne albumy – debiutancki “Cień Chmur nad Ukrytym Polem” oraz sofomor “Zamknęły się Oczy Ziemi”, będący jednocześnie zamknięciem dyptyku. Zdobył najważniejsze nagrody na rodzimym podwórku – w tym prestiżowy Paszport Polityki.

Na scenie, bydgoskiemu artyście będzie towarzyszyć Grupa Etyka Kurpina – intrygująca, jednoosobowa formacja Adama Frankiewicza, w której muzyka i wizualizacje pochodzą ze starych kaset magnetofonowych i taśm VHS, reklam telewizyjnych czy audycji radiowych. Artysta zajmuje się również reżyserią teatralną oraz jest montażystą i przewodzi mikro-wytwórni Pionierska Records.

tax: 30/40 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.