Furtek

 “Słabe słowa” Furtka to trzecie wydawnictwo netlabelu Trzy szóstki. O Pawle pisałem 20 sierpnia:

“Czy Furtek zostanie nowym Mattem Elliottem? A może to Elliott będzie kiedyś jak Furtek? (…) Furtek to koleś, który może się żali, ale w taki sposób, żeby ma się ochotę z nim pogadać i gdzieś tam tli się nadzieja na lepsze jutro. No ale już dajmy spokój warstwie lirycznej, gdyż jeszcze ciekawsze jest brzmienie, które z lekka przypomina elektroniczny slowcore. Jest też ambient, downtempo, avant-pop i barowe przyśpiewki. Aha, i całkiem solidna dawka chwytliwości, szczególnie odczuwalna w post-rockowych “Strupach” i “Matkach”. Plus gościnnie wystąpił Kordian Trudny. (…)”.

Było więc naturalne, że bardzo chciałem, aby Furtek nagrywał w Trzech szóstkach. Najlepiej o “Słabych słowach” może wypowiedzieć się sam autor:

“To tak zwany projekt. Muzyczno-słowny. Powstał w wyniku zamknięcia w mieszkaniu przez kilka miesięcy, z powodu silnego epizodu depresyjnego. Nie jest o depresji, ale być może przez depresję. Tworzyłem pod wpływem escitalopramu a działałem dość kompulsywnie i na dużych emocjach. „Słabe słowa” wymagały ode mnie wielkiego przełamania. Po pierwsze, nie sądziłem, że teksty jakiekolwiek upublicznię kiedykolwiek. Po drugie, nie sądziłem, że będę nagrywał swój głos – początkowo chciałem żeby wszystkie wokale wykonał Kordian Trudny. Jeśli jest to niełatwe do umieszczenia w jakiś ramach gatunkowych – to dobrze, tak miało być.

Furtek jestem. Rocznik 1988. Dźwięki tworzę od kilkunastu lat. Piszę odkąd pamiętam, jednak większość swoich wierszy i opowiadań, któregoś gorszego dnia usunąłem. Współpracowałem z katowickim Teatrem Rawa – to przyjaciele. Zrobiłem dla nich dwa soundtracki do spektakli. Ostatnie lata byłem związany z Katowicami – może tam wrócę, kto wie.”

facebook

bandcamp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.